Materiały termoizolacyjne

Materiały izolacyjne znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach przemysłowych oraz w budownictwie. Wśród nich ważną funkcję pełnią materiały termoizolacyjne. Ich szeroki wybór pozwala na jak najlepsze zminimalizowanie zjawiska przewodzenia ciepła. W ofercie firmy NORGPOL znajdą Państwo wiele różnych rodzajów materiałów termoizolacyjnych.

Maty, tkaniny, płyty – szeroki wybór materiałów izolacyjnych

Budowa pieców czy suszarni wymaga odpowiedniego materiału do izolacji cieplnej. Materiału, który będzie odporny na bardzo wysokie temperatury, a także wykaże się dobrą odpornością chemiczną. Doskonałą termoizolacją w tym przypadku będzie mata ceramiczna. Płyty termoizolacyjne znajdą natomiast zastosowanie w najtrudniejszych warunkach – w przemyśle stalowym, górnictwie oraz hutnictwie. Ponadto, w ofercie firmy NORGPOL znajdują się wysokojakościowe taśmy i węże termoizolacyjne o niezwykle szerokim wyborze formatów i stabilności wymiarów, papiery ceramiczne z włókien glinokrzemianowych i wiele innych materiałów, które wykażą się efektywnością działania dla wielu branży.

Izolacja do kominków

Izolacja do kominków jest kluczowa, by kominek wykazywał się funkcjonalnym działaniem, czyli sprawnie ogrzewał pomieszczenia. W naszym asortymencie znajdą Państwo szereg różnych materiałów do termoizolacji, wśród nich maty ceramiczne, które spełniają wszystkie specyficzne wymagania: zapewniają dobrą izolację termiczną, są niepalne, szczelne i przystosowane do długotrwałej pracy w wysokich temperaturach.