Płyty termoizolacyjne

Płyty izolacyjne dzielą się na wiele rodzajów. W zależności od tego, czy potrzebujemy termoizolacji przy budowie kominków, pieców, przemysłu cementowego, budowy maszyn czy przemysłu elektrotechnicznego – możemy znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Płyty izolacyjne – szeroki wybór firmy NORGPOL

W asortymencie firmy NORGPOL znajdziemy płyty izolacyjne, które sprawdzą się w wielu różnych warunkach. Wśród nich wymienić należy płyty wermikulitowe (doskonałe jako izolacja kominków), mikroporowate (stosowane jako efektywna izolacja pieców i urządzeń przemysłowym), ceramiczne (stosowane do budowy izolacji wysokotemperaturowych), tektury bezazbestowe (używane w przemyśle stalowym, szklarskim, górnictwie i hutnictwie) oraz płyty krzemian wapnia (wykorzystywane w przemyśle cementowym i petrochemicznym).

Płyty kominkowe – skuteczna termoizolacja

Nasi Klienci szukają często efektywnego materiału izolacyjnego do kominków. Najlepsze płyty kominkowe to te wykonane z wermikulitu – materiału, który ze względu na swoje właściwości jest szeroko stosowany w budowie izolacji termicznych, akustycznych czy zabezpieczeń przeciwpożarowych poddaszy, strychów i stropów. Ze względu na odporność na ciągłe obciążenie wysoką temperaturą, ściskanie, zginanie i działanie gazów ochronnych równie jakościową termoizolacją są płyty kominkowe z krzemianu wapnia.